Krabi Gezi Rehberi - Bize Yol Olsun

GEZDİKLERİMİZ / TAYLAND/ KRABİ

KRABİ GEZİ REHBERİ

Tayland'ın güneyindeki Krabi; adalara ve Railley Beach gibi plajlara gitmek için geçiş noktası olması nedeniyle turistlerin eğer mecburlarsa tek gece kaldıkları bir şehir . Deniz burada şehrin içine kadar girmiş kanallar oluşturmuş. Ama kanalların çevresinde hiç bir hareket yok. Burada günü geçiren turistlerin tek aktivitesi şehirde bol miktarda olan masaj salonları. Çevresi Dünyanın en güzel turizm destinasyonları olan ancak kendisi sessiz sakin kendi halinde olan Krabi’yi Muğla’ya benzettim.KRABİ’YE NASIL GİDİLİR?

Türkiye’den Karabi’ye direk uçuş olmadığı için, Bangkok’tan aktarma yapmak gerekiyor. Tayland içindeki uçuşlarda Nok Air ve Thai Air kullanılablir. Genellikle Nok air’in fiyatları daha uygun oluyor.

KRABİ’DE NEREDE KALINIR?

Karabi'de çok fazla olmamakla beraber her bütçeye uygun otel ve hosteller bulmak mümkün. Feribot saatiyle uçak saatimiz uymadığı için bir gece Krabi’de kaldık. Buradaki otelimiz Krabi Bad Sleep, merkeze yakın küçük bir aile işletmesiydi. Oldukça eski ve bakımsız olmasına rağmen gecelik iki kişi 15$ fiyat için uygundu. Ayrıca otelin sahibi Ertesi gün havaalanı transferimiz için 900 THB’a bir minibüs ayarladı.

KRABİ’DE NE YENİR?

Müslüman bir şehir olan Krabi’de diğer şehirlerden farklı olarak pek çok Cafe var. Cafeler kıyının üstündeki caddede sıralanmış. Bu cafelerde yerel yemekleri bulabileceğiniz gibi pizza çeşitleri de yiyebiliyorsunuz.Tek sorun Akşam 20:00 den sonra sadece birkaç tanesi açık kalıyor.

KRABİ GEZİLECEK YERLER

WAT KAEW KOROWARAM